PublishPress Planner 4.8.0 - en to el translation catalogue (671 entries)

note: Description of the plugin
en: PublishPress Planner helps you plan and publish content inside WordPress. Features include a content calendar, kanban board, and notifications.
el: Το PublishPress Planner σας βοηθά να προγραμματίσετε και να δημοσιεύσετε περιεχόμενο μέσα στο WordPress. Οι δυνατότητες περιλαμβάνουν ένα ημερολόγιο περιεχομένου, πίνακα kanban και ειδοποιήσεις.

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Draft
el: Πρόχειρο

en: Scheduled
el: Προγραμματισμένο

en: Private
el: Ιδιωτικό

en: Pending Review
el: Σε Αναμονή Ελέγχου

en: Trash
el: Κάδος Ανακύκλωσης

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Role
el: Ρόλος

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Users
el: Χρήστες

en: Equals (=)
el: Ισούται (=)

en: Does not equal (!=)
el: Δεν ισούται (!=)

en: Greater than (>)
el: Μεγαλύτερο από (>)

en: Greater than or equals (>=)
el: Μεγαλύτερο ή ίσο με (>=)

en: Less than (<)
el: Μικρότερο από (<)

en: Less than or equals (<=)
el: Μικρότερο ή ίσο με (<=)

en: Like/Contains
el: Όμοιο/Περιέχει

en: Not Like
el: Δεν είναι όμοιο

en: Not Exists/Empty
el: Δεν υπάρχει/Κενό

en: Select %s
el: Επιλέξτε %s

en: Revision Status
el: Κατάσταση Αναθεώρησης

en: Post Status
el: Κατάσταση Δημοσίευσης

en: (no title)
el: (χωρίς τίτλο)

en: Undefined error found
el: Βρέθηκε μη καθορισμένο σφάλμα

en: Invalid nonce
el: Μη έγκυρος nonce

en: Access denied
el: Η πρόσβαση απορρίφθηκε

en: You're using PublishPress Planner Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
el: Χρησιμοποιείτε το PublishPress Planner Free. Η Pro έκδοση έχει περισσότερες δυνατότητες και υποστήριξη. %sΑναβάθμιση σε Pro%s

en: Upgrade to Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro

en: Upgrade to PublishPress Planner Pro
el: Αναβάθμιση σε PublishPress Planner Pro

en: Enhance the power of PublishPress Planner with the Pro version:
el: Ενισχύστε τη δύναμη του PublishPress Planner με την έκδοση Pro:

en: PublishPress Revisions integration
el: Ενσωμάτωση PublishPress Revisions

en: Slack integration for notifications
el: Ενσωμάτωση Slack για ειδοποιήσεις

en: Send reminder notifications
el: Στείλτε ειδοποιήσεις υπενθύμισης

en: Use post meta in notifications
el: Χρήση μετα-δεδομένων δημοσιεύσεων στις ειδοποιήσεις

en: Modals so you can edit posts without changing screen
el: Μοντέλα ώστε να μπορείτε να επεξεργάζεστε δημοσιεύσεις χωρίς να αλλάξετε οθόνη

en: Integration with SEO plugins
el: Ενσωμάτωση με πρόσθετα SEO

en: Remove PublishPress ads and branding
el: Αφαιρέστε τις διαφημίσεις και την επωνυμία του PublishPress

en: Fast, professional support
el: Γρήγορη, επαγγελματική υποστήριξη

en: Need PublishPress Planner Support?
el: Χρειάζεστε υποστήριξη για το PublishPress Planner;

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
el: Εάν χρειάζεστε βοήθεια ή έχετε νέο αίτημα χαρακτηριστικού, ενημερώστε μας.

en: Request Support
el: Αίτημα υποστήριξης

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
el: Λεπτομερή τεκμηρίωση είναι επίσης διαθέσιμη στην ιστοσελίδα του πρόσθετου.

en: View Knowledge Base
el: Δείτε τη Βάση Γνώσεων

en: When to notify?
el: Πότε να ειδοποιήσετε;

en: Filter the content?
el: Φιλτράρετε το περιεχόμενο;

en: Who to notify?
el: Ποιον να ειδοποιήσετε;

en: Notification workflow updated.
el: Η ροή εργασίας ειδοποίησης ενημερώθηκε.

en: Notification workflow published.
el: Η ροή εργασίας ειδοποίησης δημοσιεύθηκε.

en: Notification workflow saved.
el: Η ροή εργασίας ειδοποίησης αποθηκεύτηκε.

en: Notification workflow submitted.
el: Η ροή εργασίας ειδοποίησης υποβλήθηκε.

en: Notification workflow scheduled for: %s.
el: Η ροή εργασίας ειδοποίησης προγραμματίστηκε για: %s.

en: Notification workflow draft updated.
el: Το προσχέδιο της ροής εργασίας ειδοποίησης ενημερώθηκε.

en: %s notification workflow updated. | %s notification workflows updated.
el[0]: %s ροή εργασίας ειδοποίησης ενημερώθηκε.
el[1]: %s ροές εργασίας ειδοποίησης ενημερώθηκαν.

en: 1 notification workflow not updated, somebody is editing it.
el: 1 ροή εργασίας ειδοποίησης δεν ενημερώθηκε, κάποιος την επεξεργάζεται.

en: %s notification workflow not updated, somebody is editing it. | %s notification workflows not updated, somebody is editing them.
el[0]: %s ροή εργασίας ειδοποίησης δεν ενημερώθηκε, κάποιος την επεξεργάζεται.
el[1]: %s ροές εργασίας ειδοποίησης δεν ενημερώθηκαν, κάποιος τις επεξεργάζεται.

en: %s notification workflow permanently deleted. | %s notification workflows permanently deleted.
el[0]: %s ροή εργασίας ειδοποίησης διαγράφηκε μόνιμα.
el[1]: %s ροές εργασίας ειδοποίησης διαγράφηκαν μόνιμα.

en: %s notification workflow moved to the Trash. | %s notification workflows moved to the Trash.
el[0]: %s ροή εργασίας ειδοποίησης μετακινήθηκε στον Κάδο Ανακύκλωσης.
el[1]: %s ροές εργασίας ειδοποίησης μετακινήθηκαν στον Κάδο Ανακύκλωσης.

en: %s notification workflow restored from the Trash. | %s notification workflows restored from the Trash.
el[0]: %s ροή εργασίας ειδοποίησης αποκαταστάθηκε από τον Κάδο Ανακύκλωσης.
el[1]: %s ροές εργασίας ειδοποίησης αποκαταστάθηκαν από τον Κάδο Ανακύκλωσης.

en: Please select at least one event
el: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον μία εκδήλωση

en: Not filtered
el: Μη φιλτραρισμένο

en: Excerpt View
el: Προβολή Αποσπάσματος

en: Title
el: Τίτλος

en: Message
el: Μήνυμα

en: Date
el: Ημερομηνία

en: You don't have any notifications
el: Δεν έχετε καμία ειδοποίηση

en: No workflows found.
el: Δεν βρέθηκαν ροές εργασίας.

en: Skip current user
el: Παράκαμψη τρέχοντος χρήστη

en: Skip notifications for the user who triggered the action
el: Παράκαμψη ειδοποιήσεων για τον χρήστη που προκάλεσε την ενέργεια

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Subject
el: Θέμα

en: Body
el: Κείμενο

en: When an editorial comment is added
el: Όταν προστίθεται ένα συντακτικό σχόλιο

en: Comment: %s (%d)
el: Σχόλιο: %s (%d)

en: When the status is changed
el: Όταν αλλάζει η κατάσταση

en: Previous status
el: Προηγούμενη κατάσταση

en: New status
el: Νέα κατάσταση

en: - any status -
el: - οποιαδήποτε κατάσταση -

en: New
el: Νέα

en: Auto-draft
el: Αυτόματη προσχέδιο

en: Taxonomies
el: Ταξινομήσεις

en: When the content is moved to a new status
el: Όταν το περιεχόμενο μετακινείται σε μια νέα κατάσταση

en: Old post status: %s
el: Παλιά κατάσταση ανάρτησης: %s

en: New post status: %s
el: Νέα κατάσταση ανάρτησης: %s

en: When taxonomy is updated
el: Όταν η ταξινόμηση ενημερώνεται

en: When the content is updated
el: Όταν το περιεχόμενο ενημερώνεται

en: Category | Categories
el[0]: Κατηγορία
el[1]: Κατηγορίες

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Post Types
el: Τύποι Αναρτήσεων

en: Terms
el: Όροι

en: Post type
el: Τύπος ανάρτησης

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Authors of the content
el: Συγγραφείς του περιεχομένου

en: Authors
el: Συγγραφείς

en: Users who selected "Notify me" for the content
el: Χρήστες που επέλεξαν "Ειδοποίησέ με" για το περιεχόμενο

en: role:%s
el: ρόλος:%s

en: group %d: %s
el: ομάδα %d: %s

en: user
el: χρήστης

en: "Notify me"
el: "Ειδοποίησέ με"

en: Permission Groups
el: Ομάδες Άδειας

en: %d Group | %d Groups
el[0]: %d Ομάδα
el[1]: %d Ομάδες

en: Authors of the parent page
el: Συγγραφείς της κύριας σελίδας

en: Parent Page Authors
el: Συγγραφείς Κύριας Σελίδας

en: Author of the revision
el: Συγγραφέας της αναθεώρησης

en: Revision Author
el: Συγγραφέας Αναθεώρησης

en: %d Role | %d Roles
el[0]: %d Ρόλος
el[1]: %d Ρόλοι

en: Site Administrator
el: Διαχειριστής Ιστοσελίδας

en: %d User | %d Users
el[0]: %d Χρήστης
el[1]: %d Χρήστες

en: Async Notifications
el: Ασύγχρονες Ειδοποιήσεις

en: Event: %s, Workflow ID: %s, Post ID: %s, User ID: %s
el: Γεγονός: %s, ID Ροής Εργασίας: %s, ID Δημοσίευσης: %s, ID Χρήστη: %s

en: Content Calendar
el: Ημερολόγιο Περιεχομένου

en: Post date updated.
el: Η ημερομηνία δημοσίευσης ενημερώθηκε.

en: Post status updated.
el: Η κατάσταση δημοσίευσης ενημερώθηκε.

en: There was an error updating the post. Please try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ενημέρωση της δημοσίευσης. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Updating the post date dynamically doesn't work for published content. Please <a href='%s'>edit the post</a>.
el: Η δυναμική ενημέρωση της ημερομηνίας ανάρτησης δεν λειτουργεί για δημοσιευμένο περιεχόμενο. Παρακαλώ <a href='%s'>επεξεργαστείτε την ανάρτηση</a>.

en: iCal secret key regenerated. Please inform all users they will need to resubscribe.
el: Η μυστική κλειδαριά iCal αναγεννήθηκε. Παρακαλώ ενημερώστε όλους τους χρήστες ότι θα χρειαστεί να ξαναγραφούν.

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: <p>The calendar is a convenient week-by-week or month-by-month view into your content. Quickly see which stories are on track to being published on time, and which will need extra effort.</p>
el: <p>Το ημερολόγιο είναι μια βολική εβδομαδιαία ή μηνιαία άποψη του περιεχομένου σας. Δείτε γρήγορα ποιες ιστορίες είναι σε καλό δρόμο για να δημοσιευτούν εγκαίρως και ποιες θα χρειαστούν επιπλέον προσπάθεια.</p>

en: <p><strong>For more information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/calendar/">Calendar Documentation</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress on Github</a></p>
el: <p><strong>Για περισσότερες πληροφορίες:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/calendar/">Τεκμηρίωση Ημερολογίου</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress στο Github</a></p>

en: Weeks
el: Εβδομάδες

en: Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης

en: Me Mode
el: Λειτουργία Εγώ

en: Show Revision
el: Εμφάνιση Αναθεώρησης

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Filter updated successfully.
el: Ο φίλτρο ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Filter reset successfully.
el: Ο φίλτρο επαναρυθμίστηκε με επιτυχία.

en: Status
el: Κατάσταση

en: Author | Authors
el[0]: Συγγραφέας
el[1]: Συγγραφείς

en: Post Type
el: Τύπος Δημοσίευσης

en: Post moved to the trash. | %d posts moved to the trash.
el[0]: Η δημοσίευση μεταφέρθηκε στα σκουπίδια.
el[1]: %d δημοσιεύσεις μεταφέρθηκαν στα σκουπίδια.

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Post restored from the Trash. | %d posts restored from the Trash.
el[0]: Η δημοσίευση αποκαταστάθηκε από τα Σκουπίδια.
el[1]: %d δημοσιεύσεις αποκαταστάθηκαν από τα Σκουπίδια.

en: Initializing the calendar. Please wait...
el: Αρχικοποίηση του ημερολογίου. Παρακαλώ περιμένετε...

en: It seems like it is taking too long. Please, try reloading the page again and check the browser console looking for errors.
el: Φαίνεται ότι χρειάζεται πολύς χρόνος. Παρακαλώ, δοκιμάστε να ανανεώσετε τη σελίδα ξανά και ελέγξτε την κονσόλα του προγράμματος περιήγησης αναζητώντας σφάλματα.

en: The selected user doesn't have enough permissions to be set as the post author.
el: Ο επιλεγμένος χρήστης δεν έχει αρκετές άδειες για να οριστεί ως ο συγγραφέας της ανάρτησης.

en: Post types to show
el: Τύποι δημοσιεύσεων προς εμφάνιση

en: Show today's date in the first row
el: Εμφάνιση της σημερινής ημερομηνίας στην πρώτη γραμμή

en: Enable subscriptions in iCal or Google Calendar
el: Ενεργοποίηση συνδρομών στο iCal ή στο Google Calendar

en: Allow public access to subscriptions in iCal or Google Calendar
el: Επιτρέψτε δημόσια πρόσβαση στις συνδρομές στο iCal ή στο Google Calendar

en: Statuses to display publish time
el: Καταστάσεις για εμφάνιση χρόνου δημοσίευσης

en: Posts publish time format
el: Μορφή χρόνου δημοσίευσης αναρτήσεων

en: Default publish time for items created in the calendar
el: Προεπιλεγμένος χρόνος δημοσίευσης για στοιχεία που δημιουργούνται στο ημερολόγιο

en: Field used for sorting the calendar items in a day cell
el: Πεδίο που χρησιμοποιείται για την ταξινόμηση των στοιχείων του ημερολογίου σε ένα κελί ημέρας

en: Max visible posts per date
el: Μέγιστος αριθμός ορατών αναρτήσεων ανά ημερομηνία

en: Always show complete post titles
el: Εμφάνιση πλήρων τίτλων αναρτήσεων πάντα

en: At least one post type must be selected
el: Πρέπει να επιλεγεί τουλάχιστον ένας τύπος ανάρτησης

en: edit
el: επεξεργασία

en: For Revisions integration on the Content Calendar, Overview and Content Board, please update %sPublishPress Revisions Pro%s.
el: Για την ολοκλήρωση της ενσωμάτωσης Revisions στο Ημερολόγιο Περιεχομένου, στην Επισκόπηση και στον Πίνακα Περιεχομένου, παρακαλώ ενημερώστε το %sPublishPress Revisions Pro%s.

en: For Revisions integration on the Content Calendar, Overview and Content Board, please update %sPublishPress Revisions%s.
el: Για την ολοκλήρωση της ενσωμάτωσης Revisions στο Ημερολόγιο Περιεχομένου, στην Επισκόπηση και στον Πίνακα Περιεχομένου, παρακαλώ ενημερώστε το %sPublishPress Revisions%s.

en: To refine your workflow with custom Post Statuses, install the %sPublishPress Statuses%s plugin.
el: Για να βελτιώσετε τη ροή εργασίας σας με προσαρμοσμένες Καταστάσεις Αναρτήσεων, εγκαταστήστε το %sPublishPress Statuses%s πρόσθετο.

en: For custom Revision Statuses, upgrade to %sPublishPress Statuses Pro%s.
el: Για προσαρμοσμένες καταστάσεις αναθεώρησης, αναβαθμίστε στο %sPublishPress Statuses Pro%s.

en: Publishing Time
el: Χρόνος Δημοσίευσης

en: All posts
el: Όλες οι αναρτήσεις

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Regenerate calendar feed secret
el: Αναδημιουργία μυστικού τροφοδοσίας ημερολογίου

en: Invalid input
el: Μη έγκυρη είσοδος

en: Post not found
el: Η ανάρτηση δεν βρέθηκε

en: No enough permissions
el: Μη επαρκή δικαιώματα

en: Invalid date
el: Μη έγκυρη ημερομηνία

en: Publish Time
el: Χρόνος Δημοσίευσης

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Publish on
el: Δημοσίευση στις

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Loading item...
el: Φόρτωση στοιχείου...

en: Click to add
el: Κάντε κλικ για προσθήκη

en: Moving the item...
el: Μετακίνηση του στοιχείου...

en: Hide the %s last items
el: Απόκρυψη των %s τελευταίων στοιχείων

en: Show %s more
el: Εμφάνιση %s περισσότερων

en: Untitled
el: Χωρίς τίτλο

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: Save and edit
el: Αποθήκευση και επεξεργασία

en: Add content for %s
el: Προσθήκη περιεχομένου για %s

en: Post type not found
el: Τύπος ανάρτησης δεν βρέθηκε

en: Post type:
el: Τύπος ανάρτησης:

en: Please, wait! Loading the form fields...
el: Παρακαλώ, περιμένετε! Φόρτωση των πεδίων μορφής...

en: Sun
el: Κυριακή

en: Mon
el: Δευτέρα

en: Tue
el: Τρίτη

en: Wed
el: Τετάρτη

en: Thu
el: Πέμπτη

en: Fri
el: Παρασκευή

en: Sat
el: Σάββατο

en: Jan
el: Ιαν

en: Feb
el: Φεβ

en: Mar
el: Μαρ

en: Apr
el: Απρ

en: May
el: Μάι

en: Jun
el: Ιουν

en: Jul
el: Ιουλ

en: Aug
el: Αυγ

en: Sep
el: Σεπ

en: Oct
el: Οκτ

en: Nov
el: Νοε

en: Dec
el: Δεκ

en: All statuses
el: Όλες οι καταστάσεις

en: All categories
el: Όλες οι κατηγορίες

en: All tags
el: Όλες οι ετικέτες

en: All authors
el: Όλοι οι συγγραφείς

en: All types
el: Όλοι οι τύποι

en: %d week | %d weeks
el[0]: %d εβδομάδα
el[1]: %d εβδομάδες

en: %d weeks
el: %d εβδομάδες

en: Today
el: Σήμερα

en: No terms
el: Δεν υπάρχουν όροι

en: Post Date
el: Ημερομηνία ανάρτησης

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: View
el: Προβολή

en: Previous Post
el: Προηγούμενη ανάρτηση

en: Next Post
el: Επόμενη ανάρτηση

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Taxonomy not set.
el: Η ταξινόμηση δεν έχει οριστεί.

en: No date supplied.
el: Δεν παρέχεται ημερομηνία.

en: The selected post type is not enabled for the calendar.
el: Ο επιλεγμένος τύπος ανάρτησης δεν είναι ενεργοποιημένος για το ημερολόγιο.

en: Invalid Status supplied.
el: Παρέχεται μη έγκυρη κατάσταση.

en: Invalid Publish Date supplied.
el: Παρέχεται μη έγκυρη ημερομηνία δημοσίευσης.

en: Post created successfully
el: Η ανάρτηση δημιουργήθηκε με επιτυχία

en: Post could not be created
el: Η ανάρτηση δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί

en: (Hide all)
el: (Απόκρυψη όλων)

en: All %s
el: Όλα %s

en: All post types
el: Όλοι οι τύποι αναρτήσεων

en: Search box
el: Πλαίσιο αναζήτησης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select option...
el: Επιλέξτε επιλογή...

en: to
el: σε

en: Checked
el: Επιλεγμένο

en: All status
el: Όλες οι καταστάσεις

en: Passed
el: Επιτυχία

en: Failed
el: Αποτυχία

en: Customize Filters
el: Προσαρμογή φίλτρων

en: Period
el: Περίοδος

en: %1s weeks
el: %1s εβδομάδες

en: Reset Filters
el: Επαναφορά φίλτρων

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Enable Filters
el: Ενεργοποίηση φίλτρων

en: Reorder Filters
el: Επαναταξινόμηση φίλτρων

en: Enable or Disable Content calendar filter.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε το φίλτρο ημερολογίου περιεχομένου.

en: Add New
el: Προσθήκη νέου

en: Filter Title
el: Τίτλος Φίλτρου

en: Search Metakey
el: Αναζήτηση Μετακλειδιού

en: Add Filter
el: Προσθήκη Φίλτρου

en: Drag to change enabled filters order.
el: Σύρετε για να αλλάξετε τη σειρά των ενεργών φίλτρων.

en: Apply Changes
el: Εφαρμογή Αλλαγών

en: Tag | Tags
el[0]: Ετικέτα
el[1]: Ετικέτες

en: Custom filters
el: Προσαρμοσμένα φίλτρα

en: Click the "Add New" button to create new filters.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί "Προσθήκη Νέου" για να δημιουργήσετε νέα φίλτρα.

en: Inbuilt filters
el: Ενσωματωμένα φίλτρα

en: Editorial Fields
el: Συντακτικά Πεδία

en: You do not have any editorial fields enabled
el: Δεν έχετε ενεργοποιημένα συντακτικά πεδία

en: You do not have any public taxonomies
el: Δεν έχετε δημόσιες ταξινομήσεις

en: Subscribe in iCal or Google Calendar
el: Εγγραφείτε στο iCal ή στο Google Calendar

en: Start date
el: Ημερομηνία Έναρξης

en: Current week
el: Τρέχουσα εβδομάδα

en: One month ago
el: Πριν από ένα μήνα

en: Two months ago
el: Πριν από δύο μήνες

en: Three months ago
el: Πριν από τρεις μήνες

en: Four months ago
el: Πριν από τέσσερις μήνες

en: Five months ago
el: Πριν από πέντε μήνες

en: Six months ago
el: Πριν έξι μήνες

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: One week
el: Μία εβδομάδα

en: Two weeks
el: Δύο εβδομάδες

en: Three weeks
el: Τρεις εβδομάδες

en: Four weeks
el: Τέσσερις εβδομάδες

en: Months
el: Μήνες

en: One month
el: Ένας μήνας

en: Two months
el: Δύο μήνες

en: Three months
el: Τρεις μήνες

en: Four months
el: Τέσσερις μήνες

en: Five months
el: Πέντε μήνες

en: Six months
el: Έξι μήνες

en: Seven months
el: Επτά μήνες

en: Eight months
el: Οκτώ μήνες

en: Nine months
el: Εννέα μήνες

en: Ten months
el: Δέκα μήνες

en: Eleven months
el: Ενδέκα μήνες

en: Twelve months
el: Δώδεκα μήνες

en: Download .ics file
el: Κατεβάστε το αρχείο .ics

en: Copy to the clipboard
el: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: Click here to subscribe in iCal or Google Calendar
el: Κάντε κλικ εδώ για να εγγραφείτε στο iCal ή στο Google Calendar

en: Content Board
el: Πίνακας Περιεχομένου

en: Custom Items
el: Προσαρμοσμένα Αντικείμενα

en: Click the "Add New" button to create new card data.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί "Προσθήκη Νέου" για να δημιουργήσετε νέα δεδομένα κάρτας.

en: Inbuilt Card Data
el: Ενσωματωμένα Δεδομένα Κάρτας

en: An error occured
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα

en: Error validating nonce. Please reload this page and try again.
el: Σφάλμα επικύρωσης nonce. Παρακαλώ ανανεώστε αυτή τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: Invalid form request.
el: Μη έγκυρη αίτηση φόρμας.

en: Move posts here to change their status
el: Μεταφέρετε δημοσιεύσεις εδώ για να αλλάξετε την κατάσταση τους

en: You do not have permission to move post to this status
el: Δεν έχετε άδεια να μεταφέρετε τη δημοσίευση σε αυτή την κατάσταση

en: Days
el: Ημέρες

en: Years
el: Χρόνια

en: Default Date
el: Προεπιλεγμένη Ημερομηνία

en: This is the default publish date from today for posts moving to the Scheduled status.
el: Αυτή είναι η προεπιλεγμένη ημερομηνία δημοσίευσης από σήμερα για τις αναρτήσεις που μεταφέρονται στην κατάσταση Προγραμματισμένη.

en: Only editable posts will be moveable.
el: Μόνο επεξεργάσιμες δημοσιεύσεις θα είναι μεταφερόμενες.

en: Edit this post
el: Επεξεργαστείτε αυτή τη δημοσίευση

en: Move this item to the Trash
el: Μεταφέρετε αυτό το αντικείμενο στον Κάδο Ανακύκλωσης

en: View &#8220;%s&#8221;
el: Προβολή &#8220;%s&#8221;

en: Preview &#8220;%s&#8221;
el: Προεπισκόπηση &#8220;%s&#8221;

en: No results found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: There are no posts in the range or filter specified.
el: Δεν υπάρχουν δημοσιεύσεις στην καθορισμένη περιοχή ή φίλτρο.

en: None
el: Καμία

en: Error fetching post data.
el: Σφάλμα κατά την ανάκτηση δεδομένων ανάρτησης.

en: You do not have permission to edit selected post.
el: Δεν έχετε άδεια να επεξεργαστείτε την επιλεγμένη ανάρτηση.

en: You do not have permission to move post to selected post status.
el: Δεν έχετε άδεια να μετακινήσετε την ανάρτηση στην επιλεγμένη κατάσταση ανάρτησης.

en: Changes saved!
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν!

en: Card Data updated successfully.
el: Τα δεδομένα της κάρτας ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: Settings updated successfully.
el: Οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: %s created successfully. <a href="%s" target="_blank">Edit %s</a>
el: %s δημιουργήθηκε με επιτυχία. <a href="%s" target="_blank">Επεξεργασία %s</a>

en: %s could not be created
el: %s δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί

en: You do not have permission to add new %s
el: Δεν έχετε άδεια να προσθέσετε νέο %s

en: Post types to show:
el: Τύποι αναρτήσεων προς εμφάνιση:

en: Customize Card Data
el: Προσαρμογή Δεδομένων Κάρτας

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Maximum number of posts to display
el: Μέγιστος αριθμός αναρτήσεων προς εμφάνιση

en: New Post
el: Νέα Ανάρτηση

en: Enable or Disable
el: Ενεργοποίηση ή Απενεργοποίηση

en: Reorder
el: Αναδιάταξη

en: Enable or Disable Content Board Card Data.
el: Ενεργοποίηση ή Απενεργοποίηση των δεδομένων κάρτας του πίνακα περιεχομένου.

en: Drag to change enabled card data order.
el: Σύρετε για να αλλάξετε την παραγγελία των ενεργοποιημένων δεδομένων κάρτας.

en: Enable or Disable Content Board filter.
el: Ενεργοποίηση ή Απενεργοποίηση του φίλτρου πίνακα περιεχομένου.

en: Select Metakey
el: Επιλέξτε το Metakey

en: Show content from
el: Εμφάνιση περιεχομένου από

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Change
el: Αλλαγή

en: Add New %s
el: Προσθέστε νέο %s

en: Create %s
el: Δημιουργία %s

en: Submit
el: Υποβολή

en: Publish Date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Content Overview
el: Επισκόπηση περιεχομένου

en: Column updated successfully.
el: Η στήλη ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Last Modified
el: Τελευταία τροποποίηση

en: Custom Columns
el: Προσαρμοσμένες στήλες

en: Click the "Add New" button to create new columns.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί "Προσθήκη Νέου" για να δημιουργήσετε νέες στήλες.

en: Inbuilt Columns
el: Ενσωματωμένες στήλες

en: Item moved to the trash. | %d items moved to the trash.
el[0]: Το στοιχείο μεταφέρθηκε στα σκουπίδια.
el[1]: %d στοιχεία μεταφέρθηκαν στα σκουπίδια.

en: Item restored from the Trash. | %d items restored from the Trash.
el[0]: Το στοιχείο αποκαταστάθηκε από τα Σκουπίδια.
el[1]: %d στοιχεία αποκαταστάθηκαν από τα Σκουπίδια.

en: Customize Columns
el: Προσαρμογή στηλών

en: Enable Columns
el: Ενεργοποίηση στηλών

en: Reorder Columns
el: Αναδιάταξη στηλών

en: Enable or Disable Content Overview table column.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τη στήλη της επισκόπησης περιεχομένου.

en: Column Title
el: Τίτλος Στήλης

en: Add Column
el: Προσθήκη Στήλης

en: Drag to change enabled columns order.
el: Σύρετε για να αλλάξετε τη σειρά των ενεργών στηλών.

en: Enable or Disable Content Overview filter.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε το φίλτρο Επισκόπησης Περιεχομένου.

en: Dashboard Widgets
el: Γραφικά Στοιχεία Πίνακα Ελέγχου

en: Widget Options
el: Επιλογές Γραφικού Στοιχείου

en: Unpublished Content
el: Μη Δημοσιευμένο Περιεχόμενο

en: Notepad
el: Σημειωματάριο

en: My Content Notifications
el: Ειδοποιήσεις Περιεχομένου Μου

en: Posts at a Glance
el: Δημοσιεύσεις με Μία Ματιά

en: This post was last updated on
el: Αυτή η δημοσίευση ενημερώθηκε τελευταία στις

en: Sorry! You're not subscribed to any posts!
el: Λυπάμαι! Δεν είστε εγγεγραμμένος σε καμία δημοσίευση!

en: Post Status Widget
el: Γραφικό Στοιχείο Κατάστασης Δημοσίευσης

en: The notifications module will need to be enabled for this widget to display.
el: Η μονάδα ειδοποιήσεων θα πρέπει να ενεργοποιηθεί για να εμφανιστεί αυτό το γραφικό στοιχείο.

en: Dashboard Note
el: Σημείωση Πίνακα Ελέγχου

en: %1$s last updated on %2$s
el: %1$s ενημερώθηκε τελευταία στις %2$s

en: Update Note
el: Ενημέρωση Σημείωσης

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: PublishPress Debug Log
el: Αρχείο Καταγραφής Αποσφαλμάτωσης PublishPress

en: Debug Log
el: Αρχείο Καταγραφής Αποσφαλμάτωσης

en: File info
el: Πληροφορίες αρχείου

en: Path
el: Διαδρομή

en: Log content
el: Περιεχόμενο καταγραφής

en: Size
el: Μέγεθος

en: Created on
el: Δημιουργήθηκε στις

en: Modified on
el: Τροποποιήθηκε στις

en: Delete file
el: Διαγραφή αρχείου

en: Debug data
el: Δεδομένα αποσφαλμάτωσης

en: Log File
el: Αρχείο καταγραφής

en: Log file not found.
el: Το αρχείο καταγραφής δεν βρέθηκε.

en: If you see any error or look for information regarding PublishPress, please don't hesitate to contact the support team. E-mail us:
el: Εάν δείτε κάποιο σφάλμα ή αναζητάτε πληροφορίες σχετικά με το PublishPress, παρακαλώ μη διστάσετε να επικοινωνήσετε με την ομάδα υποστήριξης. Στείλτε μας email:

en: Click to delete the log file. Be careful, this operation can not be undone.
el: Κάντε κλικ για να διαγράψετε το αρχείο καταγραφής. Προσοχή, αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Action nonce not found.
el: Η μη επιτρεπόμενη ενέργεια δεν βρέθηκε.

en: Invalid action nonce.
el: Μη έγκυρη μη επιτρεπόμενη ενέργεια.

en: Editorial Comments
el: Σχόλια Συντακτικής Επιτροπής

en: Choose Post Types
el: Επιλέξτε τύπους αναρτήσεων

en: <p>Editorial comments help you cut down on email overload and keep the conversation close to where it matters: your content. Threaded commenting in the admin, similar to what you find at the end of a blog post, allows writers and editors to privately leave feedback and discuss what needs to be changed before publication.</p><p>Anyone with access to view the story in progress will also have the ability to comment on it. If you have notifications enabled, those following the post will receive an email every time a comment is left.</p>
el: <p>Τα συντακτικά σχόλια σας βοηθούν να μειώσετε την υπερφόρτωση email και να κρατήσετε τη συζήτηση κοντά σε αυτό που μετράει: το περιεχόμενό σας. Η δυνατότητα σχολιασμού σε νήματα στην διαχείριση, παρόμοια με αυτή που βρίσκετε στο τέλος μιας ανάρτησης, επιτρέπει στους συγγραφείς και στους συντάκτες να αφήνουν ιδιωτικά σχόλια και να συζητούν τι χρειάζεται να αλλάξει πριν από τη δημοσίευση.</p><p>Οποιοσδήποτε έχει πρόσβαση για να δει την ιστορία σε διαδικασία θα έχει επίσης τη δυνατότητα να σχολιάσει. Εάν έχετε ενεργοποιημένες ειδοποιήσεις, αυτοί που παρακολουθούν την ανάρτηση θα λαμβάνουν email κάθε φορά που αφήνεται ένα σχόλιο.</p>

en: <p><strong>For more information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/editorial-comments/">Editorial Comments Documentation</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress on Github</a></p>
el: <p><strong>Για περισσότερες πληροφορίες:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/editorial-comments/">Τεκμηρίωση Συντακτικών Σχολίων</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress στο Github</a></p>

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: All Posts
el: Όλες οι Αναρτήσεις

en: All Users
el: Όλοι οι Χρήστες

note: translators: %s: search keywords
en: Search results for &#8220;%s&#8221;
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για &#8220;%s&#8221;

en: Search Comments
el: Αναζήτηση Σχολίων

en: You can add editorial comments to a post once you've saved it for the first time.
el: Μπορείτε να προσθέσετε συντακτικά σχόλια σε μια ανάρτηση μόλις την έχετε αποθηκεύσει για πρώτη φορά.

en: Add an editorial comment
el: Προσθήκη εκδοτικού σχολίου

en: Attach file
el: Επισύναψη αρχείου

en: Add Comment
el: Προσθήκη Σχολίου

en: Reply to this comment
el: Απάντηση σε αυτό το σχόλιο

en: Reply
el: Απάντηση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: said on %1$s at %2$s
el: είπε στις %1$s στις %2$s

en: Nonce check failed. Please ensure you're supposed to be adding editorial comments.
el: Η επαλήθευση nonce απέτυχε. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι πρέπει να προσθέσετε συντακτικά σχόλια.

en: Invalid comment data
el: Μη έγκυρα δεδομένα σχολίου

en: Sorry, you don't have the privileges to add editorial comments. Please talk to your Administrator.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε τα προνόμια να προσθέσετε συντακτικά σχόλια. Παρακαλώ μιλήστε με τον Διαχειριστή σας.

en: Please enter a comment.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα σχόλιο.

en: There was a problem of some sort. Try again or contact your administrator.
el: Υπήρξε κάποιο πρόβλημα. Δοκιμάστε ξανά ή επικοινωνήστε με τον διαχειριστή σας.

en: Nonce check failed. Please ensure you're supposed to be editing editorial comments.
el: Η επαλήθευση nonce απέτυχε. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι πρέπει να επεξεργαστείτε συντακτικά σχόλια.

en: Sorry, you don't have the privileges to edit editorial comments. Please talk to your Administrator.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε τα προνόμια να επεξεργαστείτε συντακτικά σχόλια. Παρακαλώ μιλήστε με τον Διαχειριστή σας.

en: Sorry, you don't have the privileges to edit this editorial comment. Please talk to your Administrator.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε τα προνόμια για να επεξεργαστείτε αυτό το εκδοτικό σχόλιο. Παρακαλώ μιλήστε με τον Διαχειριστή σας.

en: Sorry, you don't have the privileges to delete this editorial comment. Please talk to your Administrator.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε τα προνόμια για να διαγράψετε αυτό το εκδοτικό σχόλιο. Παρακαλώ μιλήστε με τον Διαχειριστή σας.

en: Sorry, you can't delete this editorial comment because it has some replies.
el: Λυπάμαι, δεν μπορείτε να διαγράψετε αυτό το διορθωτικό σχόλιο επειδή έχει κάποιες απαντήσεις.

en: Comment deleted successfully.
el: Το σχόλιο διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Enable for these post types:
el: Ενεργοποίηση για αυτούς τους τύπους αναρτήσεων:

en: Comment author name field:
el: Πεδίο ονόματος συγγραφέα σχολίου:

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Display Name
el: Εμφανιζόμενο όνομα

en: First Name
el: Όνομα

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: User Url
el: Διεύθυνση URL χρήστη

en: No editorial comments.
el: Δεν υπάρχουν διορθωτικά σχόλια.

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Post
el: Ανάρτηση

en: Submitted on
el: Υποβλήθηκε στις

note: translators: 1: Comment date, 2: Comment time.
en: %1$s at %2$s
el: %1$s στις %2$s

en: Editorial fields term added.
el: Ο όρος πεδίων διορθώσεων προστέθηκε.

en: Editorial fields term updated.
el: Ο όρος πεδίων διορθώσεων ενημερώθηκε.

en: Editorial fields term doesn't exist.
el: Ο όρος πεδίων διορθώσεων δεν υπάρχει.

en: Editorial fields term deleted.
el: Ο όρος πεδίων διορθώσεων διαγράφηκε.

en: Editorial fields order updated.
el: Η σειρά των συντακτικών πεδίων ενημερώθηκε.

en: Editorial fields visibility changed.
el: Η ορατότητα των συντακτικών πεδίων άλλαξε.

en: <p>Keep track of important details about your content with editorial fields. This feature allows you to create as many date, text, number, etc. fields as you like, and then use them to store information like contact details or the location of an interview.</p><p>Once you’ve set your fields up, editorial fields integrates with both the calendar and the content overview. Make an editorial fields item visible to have it appear to the rest of your team. Keep it hidden to restrict the information between the writer and their editor.</p>
el: <p>Κρατήστε σημειώσεις για σημαντικές λεπτομέρειες σχετικά με το περιεχόμενό σας με εκδοτικά πεδία. Αυτή η λειτουργία σας επιτρέπει να δημιουργήσετε όσα πεδία ημερομηνίας, κειμένου, αριθμού κ.λπ. επιθυμείτε και στη συνέχεια να τα χρησιμοποιήσετε για να αποθηκεύσετε πληροφορίες όπως τα στοιχεία επικοινωνίας ή την τοποθεσία μιας συνέντευξης.</p><p>Αφού ρυθμίσετε τα πεδία σας, τα εκδοτικά πεδία ενσωματώνονται τόσο με το ημερολόγιο όσο και με την επισκόπηση περιεχομένου. Κάντε ένα εκδοτικό πεδίο ορατό για να εμφανιστεί στην υπόλοιπη ομάδα σας. Κρατήστε το κρυφό για να περιορίσετε τις πληροφορίες μεταξύ του συγγραφέα και του επιμελητή τους.</p>

en: <p><strong>For more information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/editorial-metadata/">Editorial Fields Documentation</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress on Github</a></p>
el: <p><strong>Για περισσότερες πληροφορίες:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/editorial-metadata/">Τεκμηρίωση Εκδοτικών Πεδίων</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress στο Github</a></p>

en: First Draft Date
el: Ημερομηνία Πρώτου Προσχεδίου

en: When the first draft needs to be ready.
el: Προθεσμία για την ολοκλήρωση του πρώτου προσχεδίου.

en: Assignment
el: Ανάθεση

en: What the post needs to cover.
el: Τι πρέπει να καλύψει η δημοσίευση.

en: Checkbox
el: Πλαίσιο επιλογής

en: Dropdown Select
el: Επιλογή από αναπτυσσόμενη λίστα

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Number
el: Αριθμός

en: Paragraph
el: Παράγραφος

en: Text
el: Κείμενο

en: User
el: Χρήστης

en: Are you sure you want to delete this term? Any metadata for this term will remain but will not be visible unless this term is re-added.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον όρο; Οποιαδήποτε μεταδεδομένα για αυτόν τον όρο θα παραμείνουν αλλά δεν θα είναι ορατά εκτός αν επαναδημιουργηθεί αυτός ο όρος.

en: Search Editorial Fields
el: Αναζήτηση Συντακτικών Πεδίων

en: Popular Editorial Fields
el: Δημοφιλή Συντακτικά Πεδία

en: All Editorial Fields
el: Όλα τα Συντακτικά Πεδία

en: Edit Editorial Fields
el: Επεξεργασία Συντακτικών Πεδίων

en: Update Editorial Fields
el: Ενημέρωση Συντακτικών Πεδίων

en: Add New Editorial Fields
el: Προσθήκη Νέων Συντακτικών Πεδίων

en: New Editorial Fields
el: Νέα Συντακτικά Πεδία

en: No editorial fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα συντακτικά πεδία.

en:  <a href="%s">Add fields to get started</a>.
el:  <a href="%s">Προσθέστε πεδία για να ξεκινήσετε</a>.

en:  Encourage your site administrator to configure your editorial workflow by adding editorial fields.
el: Ενθαρρύνετε τον διαχειριστή του ιστότοπού σας να διαμορφώσει τη ροή εργασίας σας προσθέτοντας εκδοτικά πεδία.

en: All options value and labels are required.
el:  Όλες οι τιμές και οι ετικέτες επιλογών είναι υποχρεωτικές.

en: Please enter a name for the editorial fields.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα για τα συντακτικά πεδία.

en: Please enter a slug for the editorial fields.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα slug για τα συντακτικά πεδία.

en: Name conflicts with existing term. Please choose another.
el: Το όνομα συγκρούεται με υπάρχον όρο. Παρακαλώ επιλέξτε άλλο.

en: Name already in use. Please choose another.
el: Το όνομα είναι ήδη σε χρήση. Παρακαλώ επιλέξτε άλλο.

en: Slug already in use. Please choose another.
el: Το slug είναι ήδη σε χρήση. Παρακαλώ επιλέξτε άλλο.

en: Name cannot exceed 200 characters. Please try a shorter name.
el: Το όνομα δεν μπορεί να υπερβαίνει τους 200 χαρακτήρες. Παρακαλώ δοκιμάστε ένα συντομότερο όνομα.

en: Please select a valid metadata type.
el: Παρακαλώ επιλέξτε έναν έγκυρο τύπο μεταδεδομένων.

en: Error adding term.
el: Σφάλμα κατά την προσθήκη όρου.

en: Please enter a name for the editorial fields
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα για τα συντακτικά πεδία

en: Please enter a valid, non-numeric name for the editorial fields.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα έγκυρο, μη αριθμητικό όνομα για τα συντακτικά πεδία.

en: Metadata name conflicts with existing term. Please choose another.
el: Το όνομα μεταδεδομένων συγκρούεται με υπάρχον όρο. Παρακαλώ επιλέξτε άλλο.

en: Name conflicts with slug for another term. Please choose something else.
el: Το όνομα συγκρούεται με το slug ενός άλλου όρου. Παρακαλώ επιλέξτε κάτι άλλο.

en: Error updating term.
el: Σφάλμα κατά την ενημέρωση όρου.

en: Terms not set.
el: Όροι μη καθορισμένοι.

en: Error deleting term.
el: Σφάλμα κατά τη διαγραφή όρου.

en: Register editorial fields for these post types:
el: Καταχωρίστε τα εκδοτικά πεδία για αυτούς τους τύπους ανάρτησης:

en: No
el: Όχι

en: Yes
el: Ναι

en: This editorial fields type is not yet supported.
el: Αυτός ο τύπος εκδοτικών πεδίων δεν υποστηρίζεται ακόμη.

en: Not set
el: Μη καθορισμένο

en: View &#8220;%s&#8221; on Google Maps
el: Προβολή &#8220;%s&#8221; στο Google Maps

en: -- Select %s --
el: -- Επιλέξτε %s --

en: -- Select a user --
el: -- Επιλέξτε έναν χρήστη --

en: Position
el: Θέση

en: Name
el: Όνομα

en: Field Type
el: Τύπος Πεδίου

en: Description
el: Περιγραφή

en: No editorial fields found.
el: Δεν βρέθηκαν εκδοτικά πεδία.

en: The name is for labeling the editorial fields.
el: Το όνομα προορίζεται για την επισήμανση των εκδοτικών πεδίων.

en: The slug cannot be changed once the term has been created.
el: Το slug δεν μπορεί να αλλάξει μόλις έχει δημιουργηθεί ο όρος.

en: The description can be used to communicate with your team about what the field is for.
el: Η περιγραφή μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να επικοινωνήσετε με την ομάδα σας σχετικά με τον σκοπό του πεδίου.

en: Type
el: Τύπος

en: The field type cannot be changed once created.
el: Ο τύπος πεδίου δεν μπορεί να αλλάξει μόλις δημιουργηθεί.

en: User role
el: Ρόλος χρήστη

en: Select roles...
el: Επιλέξτε ρόλους...

en: Filter the list of users in the editorial meta to users in the selected roles.
el: Φιλτράρετε τη λίστα χρηστών στα εκδοτικά μεταδεδομένα για χρήστες στους επιλεγμένους ρόλους.

en: Select Type
el: Επιλέξτε Τύπο

en: Single Select
el: Μοναδική Επιλογή

en: Multiple Select
el: Πολλαπλές Επιλογές

en: Indicate the select type.
el: Καθορίστε τον τύπο επιλογής.

en: Dropdown Option
el: Επιλογή Αναπτυσσόμενου Μενού

en: Enter the dropdown option value and label. You can move options to change their order.
el: Εισάγετε την τιμή και την ετικέτα της επιλογής του αναπτυσσόμενου μενού. Μπορείτε να μετακινήσετε τις επιλογές για να αλλάξετε τη σειρά τους.

en: Meta Value
el: Τιμή Μεταδεδομένων

en: Display Label
el: Ετικέτα Εμφάνισης

en: Default option
el: Προεπιλεγμένη επιλογή

en: Add Another Option
el: Προσθήκη Άλλης Επιλογής

en: Show on Content Calendar and Overview form
el: Εμφάνιση στο ημερολόγιο περιεχομένου και στη φόρμα επισκόπησης

en: If enabled, this field will be available when adding new posts on the Content Calendar and Overview screen.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, αυτό το πεδίο θα είναι διαθέσιμο κατά την προσθήκη νέων δημοσιεύσεων στην οθόνη του Ημερολογίου Περιεχομένου και Επισκόπησης.

en: Add to post types
el: Προσθήκη σε τύπους αναρτήσεων

en: This field will be available for these post types.
el: Αυτό το πεδίο θα είναι διαθέσιμο για αυτούς τους τύπους αναρτήσεων.

en: Show on Post Types screen
el: Εμφάνιση στην οθόνη τύπων αναρτήσεων

en: This field will be viewable on the overview screens for these post types.
el: Αυτό το πεδίο θα είναι ορατό στις οθόνες επισκόπησης για αυτούς τους τύπους αναρτήσεων.

en: Update Editorial fields term
el: Ενημέρωση όρων πεδίων επιμέλειας

en: The "slug" is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
el: Ο "slug" είναι η φιλική προς το URL έκδοση του ονόματος. Συνήθως είναι όλα σε πεζά και περιέχει μόνο γράμματα, αριθμούς και παύλες.

en: The description can be used to communicate with your team about what the metadata is for.
el: Η περιγραφή μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να επικοινωνήσετε με την ομάδα σας σχετικά με τον σκοπό των μεταδεδομένων.

en: Indicate the type of editorial fields.
el: Υποδείξτε τον τύπο των πεδίων επιμέλειας.

en: Add New Editorial fields term
el: Προσθήκη νέου όρου πεδίων επιμέλειας

en: Edit Flow should not be used alongside PublishPress Planner. If you want to use PublishPress Planner, please complete Edit Flow data migration and then deactivate Edit Flow.
el: Η Ροή Επεξεργασίας δεν πρέπει να χρησιμοποιείται παράλληλα με τον Σχεδιαστή PublishPress. Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τον Σχεδιαστή PublishPress, παρακαλώ ολοκληρώστε τη μετανάστευση δεδομένων της Ροής Επεξεργασίας και στη συνέχεια απενεργοποιήστε τη Ροή Επεξεργασίας.

en: Advanced Notifications
el: Προηγμένες ειδοποιήσεις

en: Duplicated notification threshold:
el: Κατώφλι επαναλαμβανόμενης ειδοποίησης:

en: Default notification channels:
el: Προεπιλεγμένα κανάλια ειδοποιήσεων:

en: Existing Post is updated
el: Η υπάρχουσα ανάρτηση ενημερώνεται

en: New Post is created in Draft status
el: Η νέα ανάρτηση δημιουργείται σε κατάσταση πρόχειρου

en: New Post is Published
el: Η νέα ανάρτηση δημοσιεύεται

en: Notify on editorial comments
el: Ειδοποίηση για σχόλια επιμέλειας

en: minutes
el: λεπτά

en: This will prevent too many notifications being sent for the same or similar events. Set this to a higher number if you are receiving duplicate emails.
el: Αυτό θα αποτρέψει την αποστολή πάρα πολλών ειδοποιήσεων για τα ίδια ή παρόμοια γεγονότα. Ρυθμίστε το σε έναν υψηλότερο αριθμό αν λαμβάνετε διπλά emails.

en: Editorial Notifications
el: Ειδοποιήσεις επιμέλειας

en: Choose the channels where each workflow will send notifications to:
el: Επιλέξτε τα κανάλια στα οποία θα στέλνει ειδοποιήσεις κάθε ροή εργασίας:

en: Muted
el: Αθόρυβο

en: Workflows
el: Ροές εργασίας

en: Channels
el: Κανάλια

en: Notifications Log
el: Καταχώρηση Ειδοποιήσεων

en: Workflow Settings
el: Ρυθμίσεις Ροής Εργασίας

en: Options
el: Επιλογές

en: Help
el: Βοήθεια

en: For which content?
el: Για ποιο περιεχόμενο;

en: What to say?
el: Τι να πω;

en: Select at least one option for each section.
el: Επιλέξτε τουλάχιστον μία επιλογή για κάθε ενότητα.

en: You can add dynamic information to the Subject or Body text using the following shortcodes:
el: Μπορείτε να προσθέσετε δυναμικές πληροφορίες στο Θέμα ή το Κείμενο του Σώματος χρησιμοποιώντας τους παρακάτω συντομεύσεις:

en: Editorial Comment
el: Σχολιασμός Συντάκτη

en: User making changes or comments
el: Χρήστης που κάνει αλλαγές ή σχόλια

en: Workflow
el: Ροή Εργασίας

en: Format
el: Μορφή

en: Receiver
el: Παραλήπτης

en: shortcode
el: συντομευμένος κωδικός

en: field
el: πεδίο

en: On each shortcode, you can select one or more fields. If more than one, they will be displayed separated by ", ".
el: Για κάθε συντομεύση, μπορείτε να επιλέξετε ένα ή περισσότερα πεδία. Αν είναι περισσότερα από ένα, θα εμφανίζονται χωρισμένα με ", ".

en: Available fields
el: Διαθέσιμα πεδία

en: Meta fields
el: Μεταδεδομένα πεδία

en: Click here to read more about shortcode options...
el: Κάντε κλικ εδώ για να διαβάσετε περισσότερα σχετικά με τις επιλογές συντομευμένων κωδικών...

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Feel free to select only the features you need.
el: Μη διστάσετε να επιλέξετε μόνο τις δυνατότητες που χρειάζεστε.

en: Enabled features
el: Ενεργοποιημένες δυνατότητες

en: Invalid receiver for the notification
el: Μη έγκυρος παραλήπτης για την ειδοποίηση

en: Invalid channel for the notification
el: Μη έγκυρο κανάλι για την ειδοποίηση

en: Notification log not found
el: Το ημερολόγιο ειδοποιήσεων δεν βρέθηκε

en: The parent log was deleted or probably rescheduled
el: Το γονικό ημερολόγιο διαγράφηκε ή πιθανόν να προγραμματίστηκε ξανά

en: Workflow: %s
el: Ροή εργασίας: %s

en: User: %s (%d)
el: Χρήστης: %s (%d)

en: Post type: %s
el: Τύπος ανάρτησης: %s

en: Post ID: %d
el: ID ανάρτησης: %d

en: Blog ID: %d
el: ID ιστολογίου: %d

en: Scheduled for %d receivers. Click here to display them.
el: Προγραμματισμένο για %d παραλήπτες. Κάντε κλικ εδώ για να τους εμφανίσετε.

en:  Scheduled, but late
el:  Προγραμματισμένο, αλλά καθυστερημένο

en:  Scheduled
el:  Προγραμματισμένο

en: Error
el: Σφάλμα

en: The notification was set as "Scheduled" but the cron task is not found
el: Η ειδοποίηση έχει οριστεί ως "Προγραμματισμένο" αλλά η εργασία cron δεν βρέθηκε

en: Sent
el: Απεστάλη

en: Skipped
el: Παραλείφθηκε

en: asynchronous
el: ασύγχρονο

en: synchronous
el: συγχρονισμένο

en: Reschedule
el: Αλλαγή προγραμματισμού

en: Blog:
el: Ιστολόγιο:

en: Delete All
el: Διαγραφή όλων

en: All
el: Όλα

en: Success
el: Επιτυχία

en: All events
el: Όλες οι εκδηλώσεις

en: All channels
el: Όλα τα κανάλια

en: From date
el: Από ημερομηνία

en: To date
el: Μέχρι ημερομηνία

en: All Receivers
el: Όλοι οι παραλήπτες

en: All Workflows
el: Όλες οι ροές εργασίας

en: All Actions
el: Όλες οι ενέργειες

en: All Channels
el: Όλα τα κανάλια

en: All Statuses
el: Όλες οι καταστάσεις

en: Notification
el: Ειδοποίηση

en: %s notification found. | %s notifications found.
el[0]: %s ειδοποίηση βρέθηκε.|
el[1]: %s ειδοποιήσεις βρέθηκαν.

en: No notifications found.
el: Δεν βρέθηκαν ειδοποιήσεις.

en: This notification is very similar to another one sent less than %d minutes ago for the same receiver
el: Αυτή η ειδοποίηση είναι πολύ παρόμοια με μια άλλη που στάλθηκε λιγότερο από %d λεπτά πριν για τον ίδιο παραλήπτη

en: Subject:
el: Θέμα:

en: Content:
el: Περιεχόμενο:

en: This is a preview of the scheduled message. The content can still change until the notification is sent.
el: Αυτή είναι μια προεπισκόπηση του προγραμματισμένου μηνύματος. Το περιεχόμενο μπορεί να αλλάξει μέχρι να σταλεί η ειδοποίηση.

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: <p>Notifications ensure you keep up to date with progress your most important content. Users can be subscribed to notifications on a post one by one or by selecting roles.</p><p>When enabled, notifications can be sent when a post changes status or an editorial comment is left by a writer or an editor.</p>
el: <p>Οι ειδοποιήσεις διασφαλίζουν ότι παραμένετε ενημερωμένοι με την πρόοδο του πιο σημαντικού σας περιεχομένου. Οι χρήστες μπορούν να εγγραφούν σε ειδοποιήσεις για μια δημοσίευση μία προς μία ή επιλέγοντας ρόλους.</p><p>Όταν είναι ενεργοποιημένες, οι ειδοποιήσεις μπορούν να σταλούν όταν μια δημοσίευση αλλάξει κατάσταση ή όταν αφεθεί ένα εκδοτικό σχόλιο από έναν συγγραφέα ή έναν επιμελητή.</p>

en: <p><strong>For more information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/notifications/">Notifications Documentation</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress on Github</a></p>
el: <p><strong>Για περισσότερες πληροφορίες:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/notifications/">Τεκμηρίωση Ειδοποιήσεων</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress στο Github</a></p>

en: Notify User
el: Ειδοποίηση Χρήστη

en: Notify Users
el: Ειδοποίηση Χρηστών

en: Notify Role
el: Ειδοποίηση Ρόλου

en: Notify Roles
el: Ειδοποίηση Ρόλων

en: Notification Group
el: Ομάδα Ειδοποιήσεων

en: Notification Groups
el: Ομάδες Ειδοποιήσεων

en: Notify Email
el: Ειδοποίηση Email

en: Notify Emails
el: Ειδοποιήσεις Emails

en: Click to stop being notified on updates for this post
el: Κάντε κλικ για να σταματήσετε να ειδοποιείστε για ενημερώσεις σε αυτή την ανάρτηση

en: Stop notifying me
el: Σταματήστε να με ειδοποιείτε

en: Click to start being notified on updates for this post
el: Κάντε κλικ για να αρχίσετε να ειδοποιείστε για ενημερώσεις σε αυτή την ανάρτηση

en: Notify me
el: Ειδοποιήστε με

en: Enter users, roles, or email addresses that should receive notifications for this post.
el: Εισάγετε χρήστες, ρόλους ή διευθύνσεις email που θα πρέπει να λάβουν ειδοποιήσεις για αυτήν την ανάρτηση.

en: Show active notifications
el: Εμφάνιση ενεργών ειδοποιήσεων

en: This won't have any effect unless you have at least one workflow targeting the "Users who selected "Notify me" for the content" option.
el: Αυτό δεν θα έχει καμία επίδραση εκτός αν έχετε τουλάχιστον μία ροή εργασίας που στοχεύει την επιλογή "Χρήστες που επέλεξαν "Ειδοποίησέ με" για το περιεχόμενο".

en: Active Notifications
el: Ενεργές Ειδοποιήσεις

en: Workflow has users enrolled
el: Η ροή εργασίας έχει εγγεγραμμένους χρήστες

en: No active notifications found for this %s.
el: Δεν βρέθηκαν ενεργές ειδοποιήσεις για αυτό το %s.

en: You are receiving this email because you are subscribed to "%s".
el: Λαμβάνετε αυτό το email επειδή είστε εγγεγραμμένος στο "%s".

en: This email was sent %s.
el: Αυτό το email εστάλη %s.

en: Show the "Notify me" and "Stop notifying me" links for these post types:
el: Εμφάνιση των συνδέσμων "Ειδοποίησέ με" και "Σταμάτησε να με ειδοποιείς" για αυτούς τους τύπους δημοσιεύσεων:

en: Email from:
el: Email από:

en: Always notify the author of the content:
el: Πάντα να ειδοποιείται ο συγγραφέας του περιεχομένου:

en: Always notify users who have edited the content:
el: Πάντα να ειδοποιούνται οι χρήστες που έχουν επεξεργαστεί το περιεχόμενο:

en: Blacklisted taxonomies for Notifications
el: Μαυρισμένες ταξινομίες για ειδοποιήσεις

en: Add a list of taxonomy-slugs separated by comma that should not be loaded by the Taxonomy content filter when adding a new Notification Workflow.
el: Προσθέστε μια λίστα με taxonomies-slugs χωρισμένα με κόμμα που δεν θα πρέπει να φορτωθούν από το φίλτρο περιεχομένου Taxonomy κατά την προσθήκη μιας νέας Ροής Ειδοποίησης.

en: WordPress Scheduler
el: Προγραμματιστής WordPress

en: [%1$s] New %2$s Created: "%3$s"
el: [%1$s] Νέο %2$s Δημιουργήθηκε: "%3$s"

en: A new %1$s (#%2$s "%3$s" ) was created by %4$s %5$s
el: Μια νέα %1$s (#%2$s "%3$s") δημιουργήθηκε από τον %4$s %5$s

en: [%1$s] %2$s Trashed: "%3$s"
el: [%1$s] %2$s Μεταφέρθηκε στον κάδο: "%3$s"

en: %1$s #%2$s "%3$s" was moved to the trash by %4$s %5$s
el: %1$s #%2$s "%3$s" μεταφέρθηκε στον κάδο από τον %4$s %5$s

en: [%1$s] %2$s Restored (from Trash ): "%3$s"
el: [%1$s] %2$s Αποκαταστάθηκε (από τον Κάδο): "%3$s"

en: %1$s #%2$s "%3$s" was restored from trash by %4$s %5$s
el: %1$s #%2$s "%3$s" αποκαταστάθηκε από τον κάδο από τον %4$s %5$s

en: [%1$s] %2$s Published: "%3$s"
el: [%1$s] %2$s Δημοσιεύθηκε: "%3$s"

en: %1$s #%2$s "%3$s" was published by %4$s %5$s
el: %1$s #%2$s "%3$s" δημοσιεύθηκε από τον %4$s %5$s

en: [%1$s] %2$s Unpublished: "%3$s"
el: [%1$s] %2$s Μη Δημοσιευμένο: "%3$s"

en: %1$s #%2$s "%3$s" was unpublished by %4$s %5$s
el: %1$s #%2$s "%3$s" δεν δημοσιεύθηκε από %4$s %5$s

en: [%1$s] %2$s Status Changed for "%3$s"
el: [%1$s] %2$s Κατάσταση Αλλαγμένη για "%3$s"

en: Status was changed for %1$s #%2$s "%3$s" by %4$s %5$s
el: Η κατάσταση άλλαξε για %1$s #%2$s "%3$s" από %4$s %5$s

en: This action was taken on %1$s at %2$s %3$s
el: Αυτή η ενέργεια πραγματοποιήθηκε στις %1$s στις %2$s %3$s

en: == %s Details ==
el: == %s Λεπτομέρειες ==

en: Title: %s
el: Τίτλος: %s

en: Author: %1$s (%2$s )
el: Συγγραφέας: %1$s (%2$s )

en: == Actions ==
el: == Ενέργειες ==

en: Add editorial comment: %s
el: Προσθήκη συντακτικού σχολίου: %s

en: Edit: %s
el: Επεξεργασία: %s

en: View: %s
el: Προβολή: %s

en: [%1$s] New Editorial Comment: "%2$s"
el: [%1$s] Νέο Συντακτικό Σχόλιο: "%2$s"

en: A new editorial comment was added to %3$s #%1$s "%2$s"
el: Ένα νέο συντακτικό σχόλιο προστέθηκε στο %3$s #%1$s "%2$s"

en: %1$s (%2$s ) said on %3$s at %4$s:
el: %1$s (%2$s ) είπε στις %3$s στις %4$s:

en: Reply: %s
el: Απάντηση: %s

en: You can see all editorial comments on this %s here:
el: Μπορείτε να δείτε όλα τα συντακτικά σχόλια σε αυτό το %s εδώ:

en: Reviews
el: Αξιολογήσεις

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: PublishPress Settings
el: Ρυθμίσεις PublishPress

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: If you like %s please leave us a %s rating. Thank you!
el: Αν σας αρέσει %s παρακαλώ αφήστε μας μια αξιολόγηση %s. Ευχαριστώ!

en: There are no PublishPress modules registered
el: Δεν υπάρχουν καταχωρισμένα modules PublishPress

en: Disabled because add_post_type_support('%1$s', '%2$s') is included in a loaded file.
el: Απενεργοποιημένο επειδή το add_post_type_support('%1$s', '%2$s') περιλαμβάνεται σε ένα φορτωμένο αρχείο.

en: Cheatin&#8217; uh?
el: Cheatin&#8217; ε;

en: About
el: Σχετικά

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: The Events Calendar Integration
el: Ενσωμάτωσης Ημερολογίου Εκδηλώσεων

en: Integrate with the The Events Calendar plugin
el: Ενσωματώστε με το plugin Ημερολόγιο Εκδηλώσεων

en: Planner
el: Σχέδιο

en: Configure
el: Διαμόρφωση

en: Please correct your form errors below and try again.
el: Παρακαλώ διορθώστε τα σφάλματα της φόρμας σας παρακάτω και δοκιμάστε ξανά.

en: You do not have necessary permissions to complete this action.
el: Δεν έχετε τις απαραίτητες άδειες για να ολοκληρώσετε αυτήν την ενέργεια.

en: Post does not exist
el: Η ανάρτηση δεν υπάρχει

en: Add New Notification
el: Προσθήκη Νέας Ειδοποίησης

en: Edit Notification
el: Επεξεργασία Ειδοποίησης

en: Search Notifications
el: Αναζήτηση Ειδοποιήσεων

en: No notification found
el: Δεν βρέθηκε καμία ειδοποίηση

en: PublishPress Planner tried to load multiple times. Please, deactivate and remove other instances of PublishPress, specially if you are using PublishPress Pro.
el: Το PublishPress Planner προσπάθησε να φορτωθεί πολλές φορές. Παρακαλώ, απενεργοποιήστε και αφαιρέστε άλλες περιπτώσεις του PublishPress, ειδικά αν χρησιμοποιείτε το PublishPress Pro.

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Please enter a comment
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα σχόλιο

en: Sending content...
el: Αποστολή περιεχομένου...

en: This comment can't be deleted because it has one or more replies. Before deleting it make sure to delete all the replies first.
el: Αυτό το σχόλιο δεν μπορεί να διαγραφεί επειδή έχει μία ή περισσότερες απαντήσεις. Πριν το διαγράψετε, βεβαιωθείτε ότι έχετε διαγράψει πρώτα όλες τις απαντήσεις.

en: Are you sure you want to delete this comment?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το σχόλιο;

en: for
el: για

en: by
el: από

[ctx: %1$s = start date, %2$s = end date]
en:  %1$s <div class="input-divider">to</div> %2$s
el:  %1$s <div class="input-divider">σε</div> %2$s

[ctx: taxonomy general name]
en: Editorial Field
el: Εκδοτικό Πεδίο

[ctx: taxonomy singular name]
en: Editorial Field
el: Εκδοτική Πεδίο
